ЛУПУС
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
ЛУПУС

Форум на лупус болните и техните семейства
 
ИндексИндекс  Сайт за Лупус  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  
Вход
Потребителско име:
Парола:
Искам да влизам автоматично с всяко посещение: 
:: Забравих си паролата!
Търсене
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
< class="" height="25"> Latest topics
» Относно Маршал протокол
Benlysta EmptyПон Окт 26, 2015 4:18 pm by

» СОЛЕТО - хималайска сол и вода.
Benlysta EmptyПон Юни 16, 2014 5:44 pm by

» Benlysta
Benlysta EmptyНед Юни 15, 2014 5:25 am by

» Лечение с куркума
Benlysta EmptyВто Юни 10, 2014 1:53 pm by

» лупус
Benlysta EmptyСъб Май 24, 2014 2:52 pm by

» Belimumab има ефективност срещу системен лупус еритематозус -16 юни 2008
Benlysta EmptyВто Мар 11, 2014 11:27 am by

» коластра (colastrum)
Benlysta EmptyВто Дек 03, 2013 8:32 pm by

» Цитросепт
Benlysta EmptyЧет Мар 14, 2013 10:44 am by

» Лека опалесценция
Benlysta EmptyНед Яну 27, 2013 10:48 am by

Poll
Боледувате ли често от вируси и настинки?
 Да, често
 Да, но е в нормалните граници
 Не, почти не боледувам
Вижте резултатите
Social bookmarking
Запаметете LUPUS като любим сайт.

Bookmark and share the address of ЛУПУС on your social bookmarking website

 

Benlysta

Предишната тема Следващата тема Go down 
Автор Съобщение
den_zuk

den_zuk

Male
Години : 46 Registration date : 08.10.2008 Брой мнения : 19 Местожителство : Varna

Benlysta Vide
ПисанеЗаглавие: Benlysta   Benlysta EmptyПет Ное 19, 2010 7:48 pm

Не зная доколко сте в течение всички които влизате тук, но преди два дни FDA одобри с гласуване и резултат 13:2 в полза на Benlysta на HGS, същото като минало препоръчителен панел като лекарство профилирано за лечение конкретно на лупус. Това е първото лекарство което минава препоръчителния панел от 59 години насам и мога да ви кажа, че дискусията мина изключително емоционално натоварена. Изслушвания, мнения на лекари, пациенти и т.н. Смятам че става ясно.
Гласуването за одобрение или забрана от FDA, което одобрение се препоръчва от панела ще се проведе по първа информация на 9 декември или няколко дни след това.
Смята се че лекарството е нов тип и е най-малкото повратна стъпка в лечението на заболяването.
Независимо от позитивните нагласи обаче одобрението ще мине през доста "тясна" врата според независимите коментари които четох в NASDAQ-страниците и то относно факта с етикецията - визирам че хора с тежки форми на CNS-лупус и такива с усложнени форми на Lupus Nepfritis ще е препоръчително да отпаднат от таргет-групата на лекарството.
Като стартови дати за производство и излизане на пазара на дребно се визират дати между - второ тримесечие на 2011 и първо шестмесечие на 2012 ( за Европа).

Ще ви пускам и нова информация ако се появи нещо по значимо.
Върнете се в началото Go down
http://denzuk.sosblog.com/
Грифин

Грифин

Male
Години : 67 Registration date : 29.08.2008 Брой мнения : 70 Местожителство : Русе

Benlysta Vide
ПисанеЗаглавие: Re: Benlysta   Benlysta EmptyПон Ное 22, 2010 3:32 pm

den_zuk, здравей!
дай сега, пак и по-бавничко, като за пациенти.......
* за лечение ли става дума или за поддържащо?
* това нестероидни илачи ли са?
* какво е - "CNS-лупус" ?
* какво е - "FDA одобри с гласуване и резултат 13:2" ?
* за цени споменавано ли е нещо?
* пусни някакви линкове (ако има) не като за фармацефти и д-ри.
Smile
Върнете се в началото Go down
den_zuk

den_zuk

Male
Години : 46 Registration date : 08.10.2008 Брой мнения : 19 Местожителство : Varna

Benlysta Vide
ПисанеЗаглавие: Re: Benlysta   Benlysta EmptyВто Ное 23, 2010 7:46 am


Сега подред на номерата,
1.Става дума за нещо средно според мен между поддържащо лечение и и цялостно лечение, или да го нарека по-добре постоянна ремисия. Benlysta инхибира (подтиска) биологичната активност на стимулатора на B-лимфоцитите или т.нар. BLyS. Същия е природно срещаш се протеин открит от HGS (компанията производител) през 1996.Този протеин е нужен за оцеляването и развиването на B-лимфоцитните клеки в възрастни плазма B-клетки, та тези плазма B-клетки продуцират антитела, които са първата защитна линия на организма срещу инфекции.При лупус и определени други автоимунни състояния, увеличените нива на на BLyS се вярвало, че са в силно взаимодействие с производството на автоантитела - антителата, които атакуват и унищожават собствените тъкани на тялото. Резултата от клиничните изследвания, тестовете и разработките е показала значителна връзка между нивата на този протеин и активността на болестта.
Benlysta действа по следния начин:
-разпознава и се свързва към BLyS
-инхибира BLyS стимулацията свързана с производството на B-клетки.
-възстановява потенциала на произвеждащите автоантитела B-клетки да преживяват нормалния процес на апоптоза (програмираната клетъчна смърт)
2.Нестероидно na 100 %, представлява нов клас лекарство на база на човешки моноклонални антитела (mAb или moAb), които са моноспецифични антитела и са еднакви поради факта, че се произвеждат от идентични имунни клетки които са клонинги на уникални родителски клетки.Лекарството се причислява към нов клас медикаменти наречени
BLyS-специфични инхибитори.
3.CNS-лупус е системен лупус, който поразява и действа предимно чрез поражения на мозъка и централната и периферната нервна система, ако искате по-подробно тази тема ще я отделя и развия в една глава в "ръководството" Wink, така и така ме подсетихте че не съм писал в тази посока.
4.FDA (Food and Drug Aministration) -нещо като нашия орган, който одобрява лекарства, ама малко по-загрижен за вредата им върху хората.. Гласуването беше с 13 за и 2 против на първоначалния панел от препоръки, който даде зелена линия за одобрението, първото заседание на което ще се проведе на 9 декември.
5.Спрягат се някави цифри, но няма нищо окончателно, скъпичко - между 10-20 К долара на годишна база. Предвид че в Щатите здравеопазването е на друго ниво, 15 хиляди долара не е чак такъв проблем, виж при нас - Е.
6.Линкове има само с предварителна информация, но ще потърся нещо по-смилаемо.
Върнете се в началото Go down
http://denzuk.sosblog.com/
Грифин

Грифин

Male
Години : 67 Registration date : 29.08.2008 Брой мнения : 70 Местожителство : Русе

Benlysta Vide
ПисанеЗаглавие: Re: Benlysta   Benlysta EmptyВто Ное 23, 2010 5:17 pm

хммм, постоянна ремисия, казваш!
и какво следва?

едно нестероидно заменя кортикостероидите-добре.
ама, новото лекарство и то си има някакви странични действия-неизбежно.

какво става с досегашните увреждания по организма?
тия поражения по кожа,стави,съед.тъкан и т.н. - ще се регенерират ли?

15000$ ежегодно!!

май, не съм по-оптимист от преди.
дано някъде да греша.

хубавото е, че се работи в тая посока.
Smile
Върнете се в началото Go down
ВаняМ



Female
Години : 63 Registration date : 17.10.2010 Брой мнения : 7 Местожителство : София

Benlysta Vide
ПисанеЗаглавие: Re: Benlysta   Benlysta EmptyПон Фев 14, 2011 8:35 pm

Здравейте,

Прочетох за това ново лекарство. Дано наистина се открие нещо ново, тъй като до сега май лупуса се лекува само по традиционния начин. Дали докторите от Урвич знаят за това лекарство? Разбрах че там слагат експериментално някакви лекарства за Лупус, но на мен не са ми предлагали и не знам за какво иде реч.
Върнете се в началото Go down
Keisi
Admin
Keisi

Female
Години : 41 Registration date : 26.07.2008 Брой мнения : 108 Местожителство : Бургас

Benlysta Vide
ПисанеЗаглавие: Мнение   Benlysta EmptyСъб Юни 07, 2014 12:51 pm

Дали някои от форума може да сподели опита си с този препарат.Препоръчват ми лечение с него,покривано е от здравна каса след предварително изготвени комплект от изследвания преминаващи през комисия и специален протокол за изписването му.
Върнете се в началото Go down
http://lupus.net84.net/
ВаняМ



Female
Години : 63 Registration date : 17.10.2010 Брой мнения : 7 Местожителство : София

Benlysta Vide
ПисанеЗаглавие: Re: Benlysta   Benlysta EmptyНед Юни 08, 2014 8:44 pm

На мен също ми предложиха докторите от Урвич да започна клечение с Бенлиста и ми изготвиха протокол. Чакам одобрение от здравната каса. Нямам информация за това как се понася лекарството и какъв ефект има. Разбрах че в България до момента са се лекували само 10 или 15 човека. Четох в един американски саит че обикноявенно в началото се понася по трудно но не съм сигурна в тези публикации. Аз също моля ако някой го е ползвал или има информацияда пише.
Върнете се в началото Go down
Keisi
Admin
Keisi

Female
Години : 41 Registration date : 26.07.2008 Брой мнения : 108 Местожителство : Бургас

Benlysta Vide
ПисанеЗаглавие: Re: Benlysta   Benlysta EmptyВто Юни 10, 2014 1:45 pm

Доколкото разбрах от един сайт че в първото вливане на лекарството е възможна алергична реакция,но ако не си алергичен от самия продукт се приема много добре.Ваня правиха ли ти някакви по особени изследвания преди пускането на документите към здравна каса?
Върнете се в началото Go down
http://lupus.net84.net/
ВаняМ



Female
Години : 63 Registration date : 17.10.2010 Брой мнения : 7 Местожителство : София

Benlysta Vide
ПисанеЗаглавие: Re: Benlysta   Benlysta EmptyНед Юни 15, 2014 5:25 am

Здравей

Нищо особено като изледвания не съм правила - трябваше да направя изследване за Спин и Туберкулоза. Останалите Антилтела и снимки ми ги направиха на Урвич.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Benlysta Vide
ПисанеЗаглавие: Re: Benlysta   Benlysta Empty

Върнете се в началото Go down

Benlysta

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум: Не Можете да отговаряте на темите
ЛУПУС :: Медицина :: Медицина :: Медикаменти -
Free forum | ©phpBB | Поддръжка на форума | Сигнал за злоупотреба | Последните дискусии