ЛУПУС
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
ЛУПУС

Форум на лупус болните и техните семейства
 
ИндексИндекс  Сайт за Лупус  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  
Вход
Потребителско име:
Парола:
Искам да влизам автоматично с всяко посещение: 
:: Забравих си паролата!
Търсене
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
< class="" height="25"> Latest topics
» Относно Маршал протокол
Добре дошли! - Page 2 EmptyПон Окт 26, 2015 4:18 pm by

» СОЛЕТО - хималайска сол и вода.
Добре дошли! - Page 2 EmptyПон Юни 16, 2014 5:44 pm by

» Benlysta
Добре дошли! - Page 2 EmptyНед Юни 15, 2014 5:25 am by

» Лечение с куркума
Добре дошли! - Page 2 EmptyВто Юни 10, 2014 1:53 pm by

» лупус
Добре дошли! - Page 2 EmptyСъб Май 24, 2014 2:52 pm by

» Belimumab има ефективност срещу системен лупус еритематозус -16 юни 2008
Добре дошли! - Page 2 EmptyВто Мар 11, 2014 11:27 am by

» коластра (colastrum)
Добре дошли! - Page 2 EmptyВто Дек 03, 2013 8:32 pm by

» Цитросепт
Добре дошли! - Page 2 EmptyЧет Мар 14, 2013 10:44 am by

» Лека опалесценция
Добре дошли! - Page 2 EmptyНед Яну 27, 2013 10:48 am by

Poll
Боледувате ли често от вируси и настинки?
 Да, често
 Да, но е в нормалните граници
 Не, почти не боледувам
Вижте резултатите
Social bookmarking
Запаметете LUPUS като любим сайт.

Bookmark and share the address of ЛУПУС on your social bookmarking website

 

Добре дошли!

Предишната тема Следващата тема Go down 
Иди на страница : Previous  1, 2
Автор Съобщение
den_zuk

den_zuk

Male
Години : 46 Registration date : 08.10.2008 Брой мнения : 19 Местожителство : Varna

Добре дошли! - Page 2 Vide
ПисанеЗаглавие: Re: Добре дошли!   Добре дошли! - Page 2 EmptyЧет Юни 18, 2009 6:45 pm

Smile, хареса ми това "хубав, но много стерилен" Smile....аз съм си тука...обикалям наоколо...просто оттатък нещо не мога да се оправя с форума и ако имате желание ще прехвърля всичко тука....че тука явно има повече смисъл.
пуснах едно файлче което пиша:
http://www.4shared.com/file/113880220/d34dd110/SLE-24062009.html

това е линка за сваляне...моля ако има проблеми ми кажете да сменя мястото.


Последната промяна е направена от den_zuk на Сря Юни 24, 2009 3:12 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото Go down
http://denzuk.sosblog.com/
Грифин

Грифин

Male
Години : 67 Registration date : 29.08.2008 Брой мнения : 70 Местожителство : Русе

Добре дошли! - Page 2 Vide
ПисанеЗаглавие: Re: Добре дошли!   Добре дошли! - Page 2 EmptyПет Юни 19, 2009 3:51 pm

здравей, den_zuk !
мн се радвам, че пак си тук.

ами "стерилен" е и няма как да не е.
всяка наука си има терминологията и като не я познаваш, всичко ти звучи стерилно.
аз обаче, гледам да не навлизам мн навътре в материята.
колкото по-малко знаеш-толкова по-малко мислиш.
такава ми е философията само за болестта, не и за останалите неща от живота.
но последната част (въпроси/отговори) от ръководството, ми звучеше мн разбираемо и полезно.
благодаря за което!

да те питам за фолиевата киселина. и друг път си я споменавал.
никога не са ми я предписвали.
купува ли се без рецепта?

п.п.
мн кофти тоя аватар!
тая огромна пеперуда ми боде очите и сякаш ми напомня кои сме и какво ни води тк.
пък, може и да си внушавам......!?!?
Very Happy Very Happy
Върнете се в началото Go down
Keisi
Admin
Keisi

Female
Години : 41 Registration date : 26.07.2008 Брой мнения : 108 Местожителство : Бургас

Добре дошли! - Page 2 Vide
ПисанеЗаглавие: Re: Добре дошли!   Добре дошли! - Page 2 EmptyПет Юни 19, 2009 5:26 pm

Здравейте !
Племенничката е супер да е жива и здрава.Всички бягаме след нея и се уморяваме тя умора няма Laughing Скоро 2 годинки ще направи.
Мен пък пеперудките много ме кефят,опитвам се да сложа в аватарите,ще успея накрая... Razz
Писах в друга тема,но гледам тук сте активни някои да е ползвал пробиотици и какво е мнението ви за тях.
Върнете се в началото Go down
http://lupus.net84.net/
den_zuk

den_zuk

Male
Години : 46 Registration date : 08.10.2008 Брой мнения : 19 Местожителство : Varna

Добре дошли! - Page 2 Vide
ПисанеЗаглавие: Re: Добре дошли!   Добре дошли! - Page 2 EmptyПет Юни 19, 2009 5:31 pm

би трябвало да е без рецепта, все пак витаминче:
Препоръчваните норми на потребление на фолацин са в микрограми/денонощие: за възрастни мъже и жени - 200-400 ( това е горната граница). Антагонисти на фолиевата киселина се явяват сулфаниламидните препарати, нарушаващи способността на микроорганизмите да използват парааминобензоената киселина за биосинтеза на фолати.От хранителните продукти източници на фолиева киселина са зелените плодове и зеленчуци. Фолиевата киселина и нейните коферментни форми са доста неустойчиви съединения. Те могат лесно да се разрушават при технологична или кулинарна обработка на храната.

re:относно аватара, ще потърся нещо не толкова подтискащо
re2:Admin-a питала си ме нещо оттатък, честно идея си нямам
re3:Пробиотиците са до отделния човек, принципно нищо лошо няма в тях, но при вашия отбор ( да се изразя образно), пробиотиците засилват имунния отговор и може в този аспект да очаквате някакъв отговор от тялото под форма на болка, обрив, или нещо друго. Идеята ми е че няма някакъв конкретен измерител колко може да вземете от А или от Б за да установите как тялото го понася...с малки суми, но редовно е моя съвет.Тоест...пробваш, ако малките дози не предизвикват някакви негативи вдигаш докато не забележиш нещо нередно.След това няколко крачки назад и пак...само не комбинирайте няколко, защото просто няма да разберете откъде е дошло влошаването.
Върнете се в началото Go down
http://denzuk.sosblog.com/
Keisi
Admin
Keisi

Female
Години : 41 Registration date : 26.07.2008 Брой мнения : 108 Местожителство : Бургас

Добре дошли! - Page 2 Vide
ПисанеЗаглавие: Re: Добре дошли!   Добре дошли! - Page 2 EmptyСъб Юни 20, 2009 9:19 am

Благодаря ти за бързия отговор!
Върнете се в началото Go down
http://lupus.net84.net/
сузи




Години : Registration date : 05.06.2009 Брой мнения : 12 Местожителство :

Добре дошли! - Page 2 Vide
ПисанеЗаглавие: Re: Добре дошли!   Добре дошли! - Page 2 EmptyСъб Юни 20, 2009 4:14 pm

Има пробиотик, специално за лупус аз си го купих- Ентеросан 65. Пия го отвреме на време, не откривам нещо различно. След антибиотици е добре да се пият, аз в момента давам на детето си- Лактофлор и отделно домашно кисело мляко.
Върнете се в началото Go down
Грифин

Грифин

Male
Години : 67 Registration date : 29.08.2008 Брой мнения : 70 Местожителство : Русе

Добре дошли! - Page 2 Vide
ПисанеЗаглавие: Re: Добре дошли!   Добре дошли! - Page 2 EmptyПон Юни 22, 2009 1:12 pm

10х
фолацин ли е търговското му наименувание?

малииии......2 години!! много бе!
да ви е жива и здрава!!
Добре дошли! - Page 2 EmoticonElephant
Върнете се в началото Go down
Keisi
Admin
Keisi

Female
Години : 41 Registration date : 26.07.2008 Брой мнения : 108 Местожителство : Бургас

Добре дошли! - Page 2 Vide
ПисанеЗаглавие: Re: Добре дошли!   Добре дошли! - Page 2 EmptyПон Юни 22, 2009 3:49 pm

Здравейте!
Може да погледнете това клипче тук
Върнете се в началото Go down
http://lupus.net84.net/
den_zuk

den_zuk

Male
Години : 46 Registration date : 08.10.2008 Брой мнения : 19 Местожителство : Varna

Добре дошли! - Page 2 Vide
ПисанеЗаглавие: Re: Добре дошли!   Добре дошли! - Page 2 EmptyСря Юни 24, 2009 3:11 pm

Пускам новата ревизия:
http://www.4shared.com/file/113880220/d34dd110/SLE-24062009.html

Няколко нови странички.Не знам дали някой няма да ме разкритикува за оформлението на корицата...но ако е чак такъв проблем мога да сменя цветовата схема, за да се различава от американския си събрат.
Върнете се в началото Go down
http://denzuk.sosblog.com/
den_zuk

den_zuk

Male
Години : 46 Registration date : 08.10.2008 Брой мнения : 19 Местожителство : Varna

Добре дошли! - Page 2 Vide
ПисанеЗаглавие: Re: Добре дошли!   Добре дошли! - Page 2 EmptyСъб Авг 22, 2009 8:12 pm

картинки и малко доработки, нещо не можа да ми се закачи свястно линка - http://www.4shared.com/file/128315823/9b5234e5/SLE-27082009.html
Върнете се в началото Go down
http://denzuk.sosblog.com/
Keisi
Admin
Keisi

Female
Години : 41 Registration date : 26.07.2008 Брой мнения : 108 Местожителство : Бургас

Добре дошли! - Page 2 Vide
ПисанеЗаглавие: Имуновенин   Добре дошли! - Page 2 EmptyСъб Мар 27, 2010 8:13 am

Здравейте!
Бих искала да попитам тези,които са от провинцията дали са правили вливане с имуновенин в градовете си,и дали са имали проблем,някъде ми казват че е нужна само леглова база,другаде че не се извършва.За първи път ще ми го вливат,и ако някои има опит с това ще съм ви благодарна!
Върнете се в началото Go down
http://lupus.net84.net/
Грифин

Грифин

Male
Години : 67 Registration date : 29.08.2008 Брой мнения : 70 Местожителство : Русе

Добре дошли! - Page 2 Vide
ПисанеЗаглавие: Re: Добре дошли!   Добре дошли! - Page 2 EmptyПон Мар 29, 2010 2:11 pm

Еми, нищо не знам по въпроса.
Дано си добре!
Пиши след процедурата.
поздрави!
Smile
Върнете се в началото Go down
Keisi
Admin
Keisi

Female
Години : 41 Registration date : 26.07.2008 Брой мнения : 108 Местожителство : Бургас

Добре дошли! - Page 2 Vide
ПисанеЗаглавие: Re: Добре дошли!   Добре дошли! - Page 2 EmptyВто Мар 30, 2010 6:45 am

Здравей Грифин!
Аз съм си добрe изследванията не.Странна работа ама май пак се почва,да видим дали ще успея да убедя някои лекар да ми го направи в Бургас.Да сте чували че преди имуновенин се прави биопсия на бъбрек,последно това ми казаха,не че им повярвах.
Къде ми трябваше да правя изследвания,хубаво не стъпвах 5 години,сега всеки ден нова глупост ми измислят.
Върнете се в началото Go down
http://lupus.net84.net/
Грифин

Грифин

Male
Години : 67 Registration date : 29.08.2008 Брой мнения : 70 Местожителство : Русе

Добре дошли! - Page 2 Vide
ПисанеЗаглавие: Re: Добре дошли!   Добре дошли! - Page 2 EmptyВто Мар 30, 2010 1:58 pm

Здрасти Еми!
радвам се, че си добре.
хич да не ти дреме.
обикаляй кабинетите-това е част от терапията. bounce
който трябва, знае защо.
айде и пиши кое - как е.
Върнете се в началото Go down
Грифин

Грифин

Male
Години : 67 Registration date : 29.08.2008 Брой мнения : 70 Местожителство : Русе

Добре дошли! - Page 2 Vide
ПисанеЗаглавие: Re: Добре дошли!   Добре дошли! - Page 2 EmptyВто Юни 29, 2010 2:07 pm

Sleep
Върнете се в началото Go down
Keisi
Admin
Keisi

Female
Години : 41 Registration date : 26.07.2008 Брой мнения : 108 Местожителство : Бургас

Добре дошли! - Page 2 Vide
ПисанеЗаглавие: Аз съм тук    Добре дошли! - Page 2 EmptyВто Юни 29, 2010 3:40 pm

Скучно ли ти стана Smile Аз съм тук не се безпокой Laughing предполагам и много други които не смеят да се обадят ей там стоят зад оградката Razz

Отказах се от имуновенина,непосилно е да давам толкава много пари, а и от добър специалист разбрах че той е подходящ само при един вид Лупус и това може да се разбере само след биопсия на бъбрек.


Хванах си пак старата София с индоксановите пулсове/В бургас бягат от тях като попарени/ -убива не убива....каквото Господ е решил това ще е...Утре съм на втори,да видим до кога.Странно аз се чувствам по-добре от всякога досега,ще стане ясно какво става с мен след поне общо 3 пулса.Ти как си Грифин?Забравила съм ти пиеш ли Имуран.Какво знаеш за него-странични действия и влияние върху Лупуса?

Хайде отивам стягам багажа Laughing
Върнете се в началото Go down
http://lupus.net84.net/
Грифин

Грифин

Male
Години : 67 Registration date : 29.08.2008 Брой мнения : 70 Местожителство : Русе

Добре дошли! - Page 2 Vide
ПисанеЗаглавие: Re: Добре дошли!   Добре дошли! - Page 2 EmptyВто Юни 29, 2010 6:15 pm

Здр Еми!
на урович най-добре си знаят. малко ни е екзотично заболяването и мн малко док. са наясно. така че - влакчето и леви,леви към софето.
помня, че имурана беше нещо имуносъпресорно. взимах го около 1-2 месеца, докато се натрупа в организма и започнах да го повръщам и минах на метотрексат- 4таб./седм. понасям го вече 1-2 години.
нЕма да се шашкаш!
успех и пиши, като имаш възможност.
Smile
Върнете се в началото Go down
Грифин

Грифин

Male
Години : 67 Registration date : 29.08.2008 Брой мнения : 70 Местожителство : Русе

Добре дошли! - Page 2 Vide
ПисанеЗаглавие: Re: Добре дошли!   Добре дошли! - Page 2 EmptyПон Юли 12, 2010 1:43 pm

какво стана бе човек?
върна ли се от софето, как са нещата около теб!?
Върнете се в началото Go down
Keisi
Admin
Keisi

Female
Години : 41 Registration date : 26.07.2008 Брой мнения : 108 Местожителство : Бургас

Добре дошли! - Page 2 Vide
ПисанеЗаглавие: Re: Добре дошли!   Добре дошли! - Page 2 EmptyВто Юли 13, 2010 7:28 am

Да върнах се веднага,имах малко административни проблеми, за малко да спа на пейката пред клиниката Smile ,но все пак успях да намеря някои по-съвестни хора там като например благодаря на сестра Маркова от приемния кабинет ,а тези които ми създадоха проблеми няма да споменавам, не си струва да заемам място във форума дори! Общо взето всички искат да помагат, но незнам защо поради натовареност ли се получават някакви проблеми,които дори не си оаквал че ще срещнеш когато отидеш с 40 дневно предварително записване.Но както и да е иначе съм добре, вече съм закърмено ендоксанче ,надявам се скоро да се спре , август пак съм там, чакам си ремисията вече с нетърпение.Ти как си? Как сте всички вие,които не пишете Very Happy Пишете моля ви ! Не хапим ! Ако всеки каже по малко ,мисля малко по-малко ще се преборим! Споделяйте!!!
Върнете се в началото Go down
http://lupus.net84.net/
Грифин

Грифин

Male
Години : 67 Registration date : 29.08.2008 Брой мнения : 70 Местожителство : Русе

Добре дошли! - Page 2 Vide
ПисанеЗаглавие: Re: Добре дошли!   Добре дошли! - Page 2 EmptyВто Юли 13, 2010 4:01 pm

здрастиии....
радвам се, че си добре!!
не се коси за разни битовизми.
всичко е добре, щом свършва добре. нали така?
а каво значи "закърмено ендоксанче"?
п.п.
още в онази фирма за ПСта ли работиш?
чао и влизай по-често.
Smile
Върнете се в началото Go down
Keisi
Admin
Keisi

Female
Години : 41 Registration date : 26.07.2008 Брой мнения : 108 Местожителство : Бургас

Добре дошли! - Page 2 Vide
ПисанеЗаглавие: Re: Добре дошли!   Добре дошли! - Page 2 EmptyВто Юли 13, 2010 7:47 pm

Закърмено-в смисъл продължавам с него суча си го Smile Търся майтапa във всичко или ще изперкам. Не вече не съм на компютрите, станах ти колежка Laughing във едно фото работя-от скоро, но мисля че се справям, много ми е интересно, всеки ден научавам нещо ново. По нататък ще обменяме опит,като посвикна Smile
Върнете се в началото Go down
http://lupus.net84.net/
Грифин

Грифин

Male
Години : 67 Registration date : 29.08.2008 Брой мнения : 70 Местожителство : Русе

Добре дошли! - Page 2 Vide
ПисанеЗаглавие: Re: Добре дошли!   Добре дошли! - Page 2 EmptyСря Юли 14, 2010 2:44 pm

ххехехе...
вилкомен, както се казва по нашенски!
влизай във фотофорум.нет, мн по-бързо и неусетно ще нагазиш в материята.
има и зевзвци и откровенни олигофрени и мн свестни и всякакви ........
забавно е.
успех!
Върнете се в началото Go down
Грифин

Грифин

Male
Години : 67 Registration date : 29.08.2008 Брой мнения : 70 Местожителство : Русе

Добре дошли! - Page 2 Vide
ПисанеЗаглавие: Re: Добре дошли!   Добре дошли! - Page 2 EmptyПон Ное 08, 2010 3:15 pm

кейси, кажи едно здрасти бе!!
няма те от сума ти време, всичко ок ли е около теб??
Smile
Върнете се в началото Go down
maria_a



Female
Години : Registration date : 01.12.2010 Брой мнения : 1 Местожителство :

Добре дошли! - Page 2 Vide
ПисанеЗаглавие: Re: Добре дошли!   Добре дошли! - Page 2 EmptyСря Дек 01, 2010 5:07 pm

Здравейте! При доказано системно генетично заболяване на съединителната тъкан и съмнения за системен лупус направихме следните имунологични изследвания: Анти-SS-A и Анти-SS-В в норма, но антинуклеарните антитела 1:160, анти-фосфолипидните антитела ИгМ 19,5 при граница 10, общи Т и В-лимфоцити повишени по абсолютен брой, повишени стойности на Т и NK клетки - 696. Тези стойности могат ли да потвърдят или изключат системен лупус? Нефролозите не дават точен отговор, имунолозите също. Предстои консултация с ревматолог, но усещам едно ходене по мъките, докато се установи заболяването. Моля ако някой има предположения или по-точна преценка да сподели!!!
Върнете се в началото Go down
Грифин

Грифин

Male
Години : 67 Registration date : 29.08.2008 Брой мнения : 70 Местожителство : Русе

Добре дошли! - Page 2 Vide
ПисанеЗаглавие: Re: Добре дошли!   Добре дошли! - Page 2 EmptyВто Май 31, 2011 3:14 pm

здравей Наталия!
с голямо закъснение ти отговарям, но едва днес видях в пощата си "нова регистрация" в нашият форум и гледам-Л.С.

Капанджиева е наистина мн заета а и не обича да говори мн.мн. - характерно за всичките ни доктори.
ти, поне, се сблъскваш с проблема в едно мн. по-комуникационно време. има безброй наши и чужди сайтове и форуми. преди 10тина г. абс.нищо не знаех за СЕЛ и нямаше кой да ми обяасни елементарни неща....
както и да е - минало!

не бих могъл да съм ти полезен кой знае колко, защото, знаеш, при всеки си протича различно. зависи от пола,възрастта,общо състояние,начин на живот и т.н.
до колкото разбрах взимаш 2табл./дн.- медрол и 4табл./седм. - метотрексат.
да, агресивни са, но са необходимото зло.

аз ги вземам от 2000г.
метотрексата - имуносъпресор, преди година-две го намалихме от 4 на 2т/седм., заради черния дроб.
медрола(кортикостероид/урбазон) - противовъзпалително е варирал от 1т/дн до 15ампули/15дни.(венозно).

увреждания, разбира се, че има.
предимно белият дроб. въздуха не стига, уморявам се лесно и т.н.
петна по лицето. и те растът.....
ч.дроб,стомаха.....

не се стряскай.
свиквай с мисълта, че ще трябва да живееш с болежките и това е. то си е като диабета. има хора си живеят с него по 30-40 години.
ще се нуждаеш от повече почивка, намаляш темпото на физическото натоварване, хапваш и пийваш каквото ти се прииска, живееш си както досега и избягваш да мислиш за СЕЛ.
много е важно(според мен) да не се стрмиш да ставаш професор по това заболяване. изчиташ всичко, което намериш и го забравяш. ходиш си на 3мес. при Капанджиева. доверяваш и се напълно и никакви нерви. установил съм, че след някакви пси.терзания обезателно съм физически скапан. поне 15тина дена.
това е.
ако има нещо-пиши. нали затова е форума.
отговарям ти публично, защото тя, идеята, е да си общуваме. иначе аз нищо ново не казвам.
п.п.
извини ме, че ти пиша на ти макар и да не се познаваме, ама тука е така. всички сме си близки.
Smile
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Добре дошли! - Page 2 Vide
ПисанеЗаглавие: Re: Добре дошли!   Добре дошли! - Page 2 Empty

Върнете се в началото Go down

Добре дошли!

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 2 от 2 Иди на страница : Previous  1, 2

Права за този форум: Не Можете да отговаряте на темите
ЛУПУС :: Обща :: Обща :: Общи приказки -
Free forum | ©phpBB | Поддръжка на форума | Сигнал за злоупотреба | Последните дискусии