ЛУПУС
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
ЛУПУС

Форум на лупус болните и техните семейства
 
ИндексИндекс  Сайт за Лупус  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  
Вход
Потребителско име:
Парола:
Искам да влизам автоматично с всяко посещение: 
:: Забравих си паролата!
Търсене
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
< class="" height="25"> Latest topics
» Относно Маршал протокол
Увреждане на периферни нерви - някой да е имал такъв проблем???? EmptyПон Окт 26, 2015 4:18 pm by

» СОЛЕТО - хималайска сол и вода.
Увреждане на периферни нерви - някой да е имал такъв проблем???? EmptyПон Юни 16, 2014 5:44 pm by

» Benlysta
Увреждане на периферни нерви - някой да е имал такъв проблем???? EmptyНед Юни 15, 2014 5:25 am by

» Лечение с куркума
Увреждане на периферни нерви - някой да е имал такъв проблем???? EmptyВто Юни 10, 2014 1:53 pm by

» лупус
Увреждане на периферни нерви - някой да е имал такъв проблем???? EmptyСъб Май 24, 2014 2:52 pm by

» Belimumab има ефективност срещу системен лупус еритематозус -16 юни 2008
Увреждане на периферни нерви - някой да е имал такъв проблем???? EmptyВто Мар 11, 2014 11:27 am by

» коластра (colastrum)
Увреждане на периферни нерви - някой да е имал такъв проблем???? EmptyВто Дек 03, 2013 8:32 pm by

» Цитросепт
Увреждане на периферни нерви - някой да е имал такъв проблем???? EmptyЧет Мар 14, 2013 10:44 am by

» Лека опалесценция
Увреждане на периферни нерви - някой да е имал такъв проблем???? EmptyНед Яну 27, 2013 10:48 am by

Poll
Боледувате ли често от вируси и настинки?
 Да, често
 Да, но е в нормалните граници
 Не, почти не боледувам
Вижте резултатите
Social bookmarking
Запаметете LUPUS като любим сайт.

Bookmark and share the address of ЛУПУС on your social bookmarking website

 

Увреждане на периферни нерви - някой да е имал такъв проблем????

Предишната тема Следващата тема Go down 
Автор Съобщение
Denisss




Години : Registration date : 15.06.2009 Брой мнения : 3 Местожителство :

Увреждане на периферни нерви - някой да е имал такъв проблем???? Vide
ПисанеЗаглавие: Увреждане на периферни нерви - някой да е имал такъв проблем????   Увреждане на периферни нерви - някой да е имал такъв проблем???? EmptyПон Юни 15, 2009 3:45 pm

Здравейте!
Това е първото ми мнение въпреки че отдавна следя форума.
През 2001 ми сложиха диагнозата и от тогава съм взимала само аспирин, много рядко нимезил. Тогава бях на 19г. и реших да рискувам с болестта, отколкото със сигурните странични ефекти на кортизола и резохина.
Не бих казала че моя случай е особено тежък - нямам никаква умора, спортувам интензивно, страдам само от Рейно и болки в сухожилията, които се появяват и се хронифицират, ако прекаля с натоварването.
Преди 4г., през зимата обаче съвсем без повод ми се появи някакво странно усещане отдясно на горната челюст, в областта на корените на зъбите, все едно ми е възпален някой от тях. Мравучкане, изтръпналост и чуство за отток, който не същестува!
Правих си снимки, консултации със стоматолози хирурзи, наистина скенер не правих и не пуснах имунология. Имаше всякакви фантастични диагнози, никоя от които не се потвърди.
Съвсем случайно се зачетох наскоро и попаднах на инфо (което съм пропуснала преди) че това може да е засягане на периферните нерви, причинено от лупуса, та ако някой знае:
- специалист невролог в тази област
- нужните изследвания, които да го докажат
- или има опит с подобен проблем
- и дали въобще може да се оправи
Интересното е че процеса не се развива, не дава никакви други усложнения освен дразнене при светлина и "изродена сетивност", както се изрази един лекар. И все пак ме дразни и ми действа на психиката.
Откачена работа!
Ще съм много благодарна ако някой се отзове.
Върнете се в началото Go down
Грифин

Грифин

Male
Години : 67 Registration date : 29.08.2008 Брой мнения : 70 Местожителство : Русе

Увреждане на периферни нерви - някой да е имал такъв проблем???? Vide
ПисанеЗаглавие: Re: Увреждане на периферни нерви - някой да е имал такъв проблем????   Увреждане на периферни нерви - някой да е имал такъв проблем???? EmptyПон Юни 15, 2009 4:01 pm

здр. Denisss!
верно, че кофти работа ама не го взимай мн на вътре - къде по-кофти случаи помни историята. Smile)

щом следиш форума значи си наясно, че клиниката на "урвич" е точното място.

https://lupus.catsboard.com/forum-f8/topic-t32.htm

тук има и тел. ако не си от софия.
Very Happy
Върнете се в началото Go down
Denisss




Години : Registration date : 15.06.2009 Брой мнения : 3 Местожителство :

Увреждане на периферни нерви - някой да е имал такъв проблем???? Vide
ПисанеЗаглавие: Re: Увреждане на периферни нерви - някой да е имал такъв проблем????   Увреждане на периферни нерви - някой да е имал такъв проблем???? EmptyПон Юни 15, 2009 7:29 pm

Е, да не е нещо сериозно.
Повече се претеснявам щом лупус има такива непредсказуеми прояви, какво мога да очаквам в следващия момент, щом не се лекувам!
Попрегледах чуждите истории, но такива случаи като моя май няма или не съм ги прочела.
Точно проф. Рашков ми сложи диагнозата преди години. Въобще имах връзки и обиколих всички специалисти тогава. Специално с трима ревматолози се консултирах и всичките бяха имена.
Знам много добре какво ще ми кажат ревматолозите, затова гледам да ги избягвам...
Трябва наистина да отида при запознат с ефекта от лупус невролог. Но нямам никаква идея кой е такъв.
Ще се радвам някой да каже специалист.
Мисля че и при ревматолога да отида и той там, ще ме изпрати. Не ми се ще да се мотая по кабинетите.
Ох, незнам, никак не съм ориентирана.
Давайте съвети щедро
На Урвич кой е най-подходящия за моя проблем???
Върнете се в началото Go down
сузи




Години : Registration date : 05.06.2009 Брой мнения : 12 Местожителство :

Увреждане на периферни нерви - някой да е имал такъв проблем???? Vide
ПисанеЗаглавие: Re: Увреждане на периферни нерви - някой да е имал такъв проблем????   Увреждане на периферни нерви - някой да е имал такъв проблем???? EmptyВто Юни 16, 2009 7:16 am

Здравей, Денис.
На Урвич в клиниката имат невролог- д-р Пачолова. Би трябвало тя да е добре запозната с лупуса, нали всеки ден работи с такива пациенти. Аз съм ходила при нея точно за лупусна проява- главоболие, отнесе се много професионално и ми помогна временно, да облекчим нетърпимото. След това аз продължих да си помагам Laughing . Работи и с талони по ЗК. Без записване е. Успех, дано да ти помогне.
Върнете се в началото Go down
Грифин

Грифин

Male
Години : 67 Registration date : 29.08.2008 Брой мнения : 70 Местожителство : Русе

Увреждане на периферни нерви - някой да е имал такъв проблем???? Vide
ПисанеЗаглавие: Re: Увреждане на периферни нерви - някой да е имал такъв проблем????   Увреждане на периферни нерви - някой да е имал такъв проблем???? EmptyВто Юни 16, 2009 2:32 pm

Сузи, относно колебанията ти около медикаментите.....?!?!?
аз съм се предоверил на ревматоложката ми в русе.
вярвам, че знае какво прави и каквото си ми предпише, по колкото каже-това е.
единственото ми напомняне от моя страна е да ми предписва само наистина неизбежното . щото той-стомаха, не е от чугун. това го казвам винаги при всички:очни,кожни,кардио и т.н. и съм им мн благодарен, че не ми пишат цели фермани в рецептите.
Върнете се в началото Go down
Keisi
Admin
Keisi

Female
Години : 41 Registration date : 26.07.2008 Брой мнения : 108 Местожителство : Бургас

Увреждане на периферни нерви - някой да е имал такъв проблем???? Vide
ПисанеЗаглавие: Re: Увреждане на периферни нерви - някой да е имал такъв проблем????   Увреждане на периферни нерви - някой да е имал такъв проблем???? EmptyСря Юни 17, 2009 7:57 am

Здравей Денис
Добре дошла!

Как ти завиждам благородно че пиеш само аспиринче Very Happy Аз не вярвам на лекарите вече така че не мога да ти препоръчам никои. Да спасяват ни живота, но...Дано в Урвич откриеш твоя лек.
Върнете се в началото Go down
http://lupus.net84.net/
Denisss




Години : Registration date : 15.06.2009 Брой мнения : 3 Местожителство :

Увреждане на периферни нерви - някой да е имал такъв проблем???? Vide
ПисанеЗаглавие: Re: Увреждане на периферни нерви - някой да е имал такъв проблем????   Увреждане на периферни нерви - някой да е имал такъв проблем???? EmptyСря Юни 17, 2009 9:10 am

Още тази седмица ще се опитам да посетя невроложката на Урвич и много благодаря за ценната препоръка, Сузи!

Колкото до лекартвата, наистина се претеснявам, че може и да съм сгрешила че не съм ги пила. Мисля си че ще дойде момент, в който лекарствата ще са неизбежни!

Има едно нещо обаче, което може и да е облекчило отчасти състоянието ми.
Аз съм вегетарианка (не ям риба и месо) от повече от 8г. Не знам дали е свързано с лупус, но от малка имам проблеми със ставите и много се уморявах, почти не ставах от кревата и много рядко играех с другите деца.

От момента в който станах вегетарианка, нещата коренно се промениха. Може да е свързано с израстването или конкретно с моя организъм, незнам. Но в момента пращя от енергия, много трудно се изморявам. Може би затова и съм избягвала лекарствата, тъй като цялостно се чуствам доста добре.

Сори за оф топика!

Успех в борбата
Поздрави
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Увреждане на периферни нерви - някой да е имал такъв проблем???? Vide
ПисанеЗаглавие: Re: Увреждане на периферни нерви - някой да е имал такъв проблем????   Увреждане на периферни нерви - някой да е имал такъв проблем???? Empty

Върнете се в началото Go down

Увреждане на периферни нерви - някой да е имал такъв проблем????

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум: Не Можете да отговаряте на темите
ЛУПУС :: Медицина :: Медицина :: Симптоми и борбата с тях -
Създайте форум | ©phpBB | Поддръжка на форума | Сигнал за злоупотреба | Последните дискусии