ЛУПУС
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
ЛУПУС

Форум на лупус болните и техните семейства
 
ИндексИндекс  Сайт за Лупус  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  
Вход
Потребителско име:
Парола:
Искам да влизам автоматично с всяко посещение: 
:: Забравих си паролата!
Търсене
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
< class="" height="25"> Latest topics
» Относно Маршал протокол
- EmptyПон Окт 26, 2015 4:18 pm by

» СОЛЕТО - хималайска сол и вода.
- EmptyПон Юни 16, 2014 5:44 pm by

» Benlysta
- EmptyНед Юни 15, 2014 5:25 am by

» Лечение с куркума
- EmptyВто Юни 10, 2014 1:53 pm by

» лупус
- EmptyСъб Май 24, 2014 2:52 pm by

» Belimumab има ефективност срещу системен лупус еритематозус -16 юни 2008
- EmptyВто Мар 11, 2014 11:27 am by

» коластра (colastrum)
- EmptyВто Дек 03, 2013 8:32 pm by

» Цитросепт
- EmptyЧет Мар 14, 2013 10:44 am by

» Лека опалесценция
- EmptyНед Яну 27, 2013 10:48 am by

Poll
Боледувате ли често от вируси и настинки?
 Да, често
 Да, но е в нормалните граници
 Не, почти не боледувам
Вижте резултатите
Social bookmarking
Запаметете LUPUS като любим сайт.

Bookmark and share the address of ЛУПУС on your social bookmarking website

 

-

Предишната тема Следващата тема Go down 
Автор Съобщение
Keisi
Admin
Keisi

Female
Години : 41 Registration date : 26.07.2008 Брой мнения : 108 Местожителство : Бургас

- Vide
ПисанеЗаглавие: -   - EmptyНед Сеп 14, 2008 12:03 pm

Цитат :
Здравейте, аз съм регистрирана отдавна, но не смеех да пиша, защото заболяването ми беше в активна форма. Болна съм от СЛЕ-ставна форма от две години. До преди година имах само периодични оплаквания като втрисане с повишаване на температурата-понякога вечер, отслабвах с 12 кг. за 1 година, болки в ставите на ръцето или краката-колене и глезени и т.н. Ревматоидният фактор ми беше висок, антинуклеарните антитела с висок титър, утайката ми достигна трицифрено число-128. Лекарите ме лекуваха за серопозитивен ревматоиден артрит. Лежах в Ревматолочина клиника в Пловдив и там решиха, че съм болна от Лаймска болест, защото ни бяха объркали изследването в ХЕИ за наличие на борелия в кръвта. По тази причина лежах 18 дни в Инфекциозна клиника, където ме отровиха с руцифен, който се прилага венозно-два пъти на ден. От това отравяне едва не умрях и се прибрах в къщи в много тежко състояние, тъй като новата проба на кръвта за наличие на борелия ое оказа отрицателна. Лекарите се изплашиха и ме изписаха с много висока температура и в тежка форма на лекарствено отравяне.
Разбрах, че трябва сама да търся изход. Една кожна лекарка ми изписа антихистаминов препарат, от който петната от отравянето постепенно за 1 месец изчезнаха, както и гаденето и силната отпадност, но болките във всички стави и мускулите ставаха все по-силни, температура си оставаше 38 градуса, по цяла нощ не можех да спя, стигна се дотам, че не можех да ставам от леглото и да ходя без чужда помощ, получих и много тежка форма на желязодефицитна анемия, косата ми почти опада цялата. Бях в страхотна паника, в изключителен стрес от болници и лекари, депресията ми беше много силна, отчаянито също.
Отидох при д-р Спасов-ревматолот от Пловдив на преглед и той след като ми направи имунологични изследвания ми определи диагноза системен лупус и моментално ми изписа метатрексат и преднизолон. След като прочетох всички странични действия на кортикостероидите, реших, че няма да понесе след като подтисна симптомите на лупуса, да започна да лекувам после всички жизненоважни органи в организма си.
Започнах да чета медицинска литература и да търся всякаква информация в нета за болестта ми и да експерементирам върху себе си. Няма да ви пиша какво съм прилагала, тъй като повечето неща бяха без ефект, но след 9 месеца мъки, стигнах до задоволителна ремисия.
Трябва да ви кажа, че употребата на стероиди не само, че не помага, според мен, задържа болестта на едно постоянно ниво. На всички е известно, че това е болест на стреса и отровения организъм. Основното пречистване на вътрешните органи е много важно за подобряване на сътоянието на болните.
Аз започнах да пия биоцитрин-екстракт от грейфрут- 1 месец по три пъти на ден-започнах с 3 по 3 капки и стигнах до 3 пъти по 15 капки,след това преминах на два пъти по 15 капки и ще го пия шест месеца до пълно очистване на организма, плюс 1 т. резохин-вечер, 1 таблетка аспирин с витамин С сутрин, три пъти на ден омега-3-мастни киселини, 3 пъти на ден - коприва на таблетки и три пъти на ден неоренал за прочистване на бъбреците. Ефекта е зашеметяващ. В момента -втория месец на ррилагане на тази терапия се чувствам много добре, болки почти нямам, понякога, обикновено на обяд се налага да пия по една таблетка кокстрал, когато времето е влажно или студено. Температура няма от 1 месец, желязоно и хемоглобина ми се качват, утайката ми падна на 58, общата АНА е към 1 и вече тръгвам на работа. Досега от м, май миналата година бях в болнични.
Това моята история. Дано да съм била полезна. Аз лично вече загубих напълно вяра в лекарите!');
Върнете се в началото Go down
http://lupus.net84.net/
Грифин

Грифин

Male
Години : 67 Registration date : 29.08.2008 Брой мнения : 70 Местожителство : Русе

- Vide
ПисанеЗаглавие: Re: -   - EmptyЧет Сеп 25, 2008 2:44 pm

здравей!
тъпичко ми е като се обръщам към някого без да спомена името му, но за жалост това е останало в архива.
та въпросът ми беше:
говориш за "биоцитрин-екстракт от грейфрут"
това някакви таблетки, сиропи или ... кажи нещо повече ??
чао за сега.
Върнете се в началото Go down

-

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум: Не Можете да отговаряте на темите
ЛУПУС :: Лупус приятели :: Лупус приятели :: Вашата история -
Create a forum on Forumotion | ©phpBB | Поддръжка на форума | Сигнал за злоупотреба | Последните дискусии